JET SET WILLY

Studie proveditelnosti konceptu JET SET WILLY podle verze ze ZX Spectra.

JET SET WILLY – Soubor virtuální MGF pásky pro emulátor RM-Teamu se studií hry

Ukázka demoverze JSW

2 komentáře u „JET SET WILLY

  1. Libor L.A.

    Studie proveditelnosti s použitím systému dvou buferů, tak jak je používá originální verze pro ZX Spectrum, ukázala ca 2/3 rychlosti, kterou jsem naměřil na XBOXu. Více z toho asi vyždímat nepůjde. Těch figurek WILLYho v herním poli je osm, abych nasimuloval animaci příšer. Ale jestli tam je jeden WILLY, nebo jich je osm, tak to na rychlosti hry skoro vůbec není poznat. Stejně tak nemá žádný dopad vynechání animace figurek, symbolizujících zbývající životy hráče. Prostě kopírovat 2x 6kbajtů na každý průchod herní smyčkou (což připadá na jeden krok WILLYho o 2 pixely) je samo o sobě velice konstantní a spolehlivý zpomalovač.

    Mám ještě takový nápad, jak vynechat to kopírování buferů. Ale potřebuje to čas. Tedy čas na rozjímání nad možnostmi.

    V této variantě se určitě nelze bavit o barevném provedení. Vlastně v žádné variantě. Zkoušel jsem to, avšak prosakování barevných atributů vytváří ještě vyšší level než u originálu a není to vůbec pěkné. Nemluvě o další ztrátě rychlosti.

  2. Libor L.A.

    Protože předchozí uvolněná demoverze neukazovala v plném rozsahu, cože to vlastně umí, nahrál jsem jak nový program s hýbajícími se figurkami Willyho, tak jsem i pro rychlý náhled nahrál statický obrázek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.